Registrační pokladny příslušenství

:: Úvod » Registrační pokladny » Příslušenství ::
 1. Snímače čárového kódu
 2. Pokladní tiskárny
 3. Externí zákaznické displeje
 4. Pokladní zásuvky
 5. Dallas iButton magnetické čipové klíče
 6. Mobilní pokladní terminály pro číšníky
 7. Digitální obchodní váhy
 8. Datalogger pro elektronický žurnál
 9. Přenosný zdroj energie 12 V / 230 V
 10. Záložní zdroj energie UPS
 11. Propojovací kabely
 12. Převodník portu USB na sériový port RS232
 13. Modemy
 14. Komunikace pokladen v síti

Snímače čárového kódu – scannery

Laser scanner Metrologic MS5145Laser scanner Metrologic MS9500Připojení snímače čárového kódu k pokladně je provedeno prostřednictvím sériového portu RS232. Na pokladně je tento port označen SC, RS nebo COM, na pinu 9 konektoru je vyvedeno napájení 5 V, 250 mA. Některé laserové snímače, které mají větší proudový odběr, musí mít externí napáječ. CCD snímače mají menší proudový odběr.
Snímač musí splňovat tyto požadavky:

 • připojení RS232 (9600 Bd, no parity, 8 data bits, 1 stop bit)
 • EAN 13, EAN 8
 • kód EAN posílá ukončený znaky CR+LF

DO E-SHOPU

Pokladní tiskárny

Tiskárna Partner RP–300Tiskárna EPSON TM–T88Připojení tiskárny k pokladně je obvykle provedeno prostřednictvím sériového portu RS232. Na pokladně je tento port označen RS nebo COM. U jiných řešení lze použít připojení USB nebo LAN. Doporučujeme tiskárny kompatibilní s výrobky EPSON.
Pokladní tiskárny jsou k dispozici v barvě šedé a černé.
Pokud je tiskárna používána jako kuchyňská, lze k ní připojit melodický zvonek Melody Box, který kuchaři zvukem oznámí tisk objednávky.
Tiskárna musí splňovat tyto požadavky:

 • připojení RS232 (9600 Bd nebo 19200 Bd, no parity, 8 data bits, 1 stop bit)
 • kódování češtiny PC Latin2 (CP 852)
 • komunikační protokol EPSON ESC/POS

DO E-SHOPU

Externí zákaznické displeje

Displej EPSON DMPřipojení zákaznického displeje k pokladně je provedeno prostřednictvím sériového portu RS232. Na pokladně je tento port označen RS nebo COM.
Displej musí splňovat tyto požadavky:

 • připojení RS232 (9600 Bd, no parity, 8 data bits, 1 stop bit)
 • paměť pro programování grafických znaků
 • komunikační protokol EPSON ESC/POS

DO E-SHOPU

Pokladní zásuvky

Pokladní zásuvka EC 410K pokladnám jsou dodávány kvalitně zhotovené pokladní zásuvky. Kovová skříň je ošetřena vypalovacím práškovým lakem, plastová vložka na bankovky a mince může být vyjímatelná s přihrádkou na bankovky větších hodnot pod mincovníkem. Díky běžcům s kuličkovými ložisky se zásuvka pohybuje lehce. Zásuvky jsou uzamykatelné, některé typy lze i klíčem otevřít, ovládací napětí pro elektromagnet 24 V nebo 12 V.
Většina pokladen Quorion umožňuje připojit až 2 pokladní zásuvky, lze tak oddělit měny nebo hotovostní operace obsluh. U pokladen lze však rovněž naprogramovat virtuální pokladní zásuvky, kam se pak ukládají součty obratů, které je potřeba rozlišit.

Doporučené pokladní zásuvky k pokladnám jiných značek najdete u příslušného typu pokladny, propojovací kabely k zásuvkám na vyžádání.

DO E-SHOPU

Dallas iButton magnetické čipové číšnické klíče

iButton DallasMagnetické čipové klíče Dallas iButton jsou standardem pro mnoho POS systémů při identifikaci obsluh. Klíč se přiloží k pokladnímu zámku a je přidržen magnetem. Vhodné především pro střídající se obsluhy v restauracích pro jejich rychlé přihlášení k pokladně. Magnetické zámky Dallas používají např. pokladny Quorion QMP.
Magnetické klíče Dallas iButton jsou k dispozici v barvě černé, červené, zelené, žluté a modré. Každý čip obsahuje jedinečný hex kód, který nemůže být uživatelem změněn.

NÁZEV POPIS CENA bez DPH
Dallas iButton magnetický magnetický klíč, černý/zelený/žlutý/červený/modrý 450,– Kč  
Dallas iButton klíč identifikační nemagnetický, černý 70,– Kč  

Mobilní pokladní terminály pro číšníky

Mobilní terminál OrderManMobilní terminál MerlinK pokladnám vyšší třídy lze připojit bezdrátové mobilní pokladní terminály pro rychlou obsluhu v restauracích, venkovních zahrádkách a terasách či rozlehlých provozech. K dispozici jsou standardní funkce restauračních pokladen. V paměti terminálu je databáze všech PLU jako na pokladně, zadávání požadavků probíhá od stolu zákazníka a data se ihned odesílají přes přijímač do pokladny a na kuchyňskou tiskárnu. Jeden přijímač (základna) dokáže obsloužit více terminálů.
Mobilní pokladní terminály najdou uplatnění tam, kde je kladen velký důraz na rychlost přenosu informace mezi číšníkem a kuchyní nebo barem a kde má být zákazník rychle a komfortně obsloužen. Tento systém lze využít i tam, kde je velká vzdálenost mezi jednotlivými provozy (bar, salónky, jídelna, kuchyně apod.). Příprava jídel a nápojů tak může začít okamžitě, obsluhující personál šetří čas a námahu odbouráním cest mezi hosty a kuchyní. Provozovatelé gastronomických provozů zvýší návštěvnost svého podniku využitím této pokročilé technologie, která pomůže zlepšit i jejich jméno mezi zákazníky.

 • dotykový displej, snadná obsluha
 • dosah 50 m v budově a do 300 m na volné ploše

Naši nabídku mobilních pokladních terminálů, které budou spolupracovat s pokladnami QUORION QMP, najdete v sekci Mobilní terminály Přejít.

Digitální váhy

Váha CAS APVáha ACOM PC–100PPřipojení digitální váhy k pokladně je provedeno prostřednictvím sériového portu RS232. Na pokladně je tento port označen RS nebo COM. Protože váhy jsou autonomní zařízení a často jsou rozšířeny o další funkce, liší se i komunikační protokoly různých výrobců. Proto ne vždy by musela váha s pokladnou bez problémů spolupracovat. Pokud si nejste sami jisti, obraťte se na dodavatele pokladen nebo vah, kteří Vám s výběrem váhy poradí.
Váha musí splňovat tyto požadavky:

 • připojení RS232 (9600 Bd, no parity, 8 data bits, 1 stop bit)
 • vhodný komunikační protokol
 • pro propojení váhy s pokladním systémem platí EU direktiva WELMEC

DO E-SHOPU

Datalogger pro elektronický žurnál

AtriLog232Sériový datalogger AtriLog232 slouží k zaznamenávání (přepisu) elektronického žurnálu (EJ) z pokladen do paměťových karet typu CompactFlash (CF), MultiMediaCard (MMC/MMC+) nebo SecureDigital (SD) a řeší tak problémy s nepraktickým uchováváním kopií účtenek a účetních závěrek na papírových kotoučcích, pokud nelze pokladnu v pokladním místě připojit rovnou k PC. Zařízení se chová jako externí tiskárna s tím rozdílem, že přijímaná data z pokladny netiskne přímo na papír, ale zaznamenává je elektronickou formou v podobě textového souboru do paměťové karty, zasunuté do příslušného slotu dataloggeru. Formát uložených dat na kartě umožňuje jejich následné čtení a tisk na počítačích PC prostřednictvím standardní čtečky paměťových karet. Postačí běžné textové editory, integrita dat je ověřena kontrolním digitálním otiskem.
Zapomeňte na kopie pokladního bloku, uchovávané na papírových kotoučcích, a ušetřete s touto moderní technologií čas, peníze a místo na skladování tisíce papírových kotoučků.

 • doporučená kapacita karet 256 MB, max. až 1 GB
 • připojení RS232 (9600 Bd, no parity, 8 data bits, 1 stop bit)
 • rozměry (š×h×v) 141 × 115 × 35 mm, hmotnost 0,2 kg
 • napájení AC/DC adaptér nebo přímo z pokladny
NÁZEV POPIS CENA bez DPH
AtriLog232 záznamník pro pokladny QUORION, kabel RS232 2 m, paměťová karta CF 256 MB 2.490,– Kč  

Přenosný zdroj energie 12 V / 230 V

Záložní zdrojTento přenosný zdroj energie lehce vyřeší problémy spojené s nedostatkem elektrické energie. Je jednoduchý a lehce přepravitelný díky svým rozměrům a kompaktnímu tvaru. Základem je gelová hermeticky uzavřená bezúdržbová aku baterie. Kromě stejnosměrného výstupu 12 V poskytuje vestavěný měnič napětí 230 V/180 W a zajistí všude síťové napětí k pokrytí spotřeby nízkoenergetických elektrických zařízení po dobu několika hodin (pokladny s příslušenstvím). Může být použit i jako záložní zdroj UPS k pokrytí dlouhodobějších výpadků napájecí sítě. Součástí dodávky je automatická síťová nabíječka akumulátoru a kabel pro nabíjení i prostřednictvím autozásuvky ve vozidle.
Použití najde jako výkonný zdroj pro stánkový prodej nebo jako záložní zdroj pro provozy, kde po výpadku sítě je nutné dále obsluhovat hosty (např. restaurace s otevřenými účty).

 • gelový akumulátor 12 V / 35 Ah v kompaktní stanici
 • 2× výstup autozásuvka 12 V / 10 A
 • 1× výstup síťová zásuvka 230 V / 180 W, měnič
 • dobíjení z elektrorozvodné sítě nebo ve vozidle
 • rozměry (š×h×v) 320 × 190 × 350 mm, hmotnost 16,5 kg
NÁZEV POPIS CENA bez DPH
PPS přenosný zdroj energie 12 V / 35 Ah / 230 V / 180 W ?,– Kč  
PPS UPS přenosný zdroj energie 12 V / 35 Ah / 230 V / 180 W + funkce UPS 300 VA ?,– Kč  
GP 12–150 samostatný měnič napětí 12 V / 230 V / 150 W pro napájení pokladny z autozásuvky ?,– Kč  

Záložní zdroj energie UPS

Záložní zdroj ESZáložní zdroj CS/RSBezproblémové překlenutí krátkodobějších výpadků napájecího napětí vyřeší záložní zdroj energie, tzv. UPS. Ve spojení s pokladnou poskytne energii alespoň pro 30 až 60 minut provozu. Lze tak v klidu uzavřít otevřené účty v restauracích a vytisknout účtenky hostům.

 • překlenutí krátkodobých výpadků napětí
 • ochrana zařízení proti přepětí nebo podpětí
NÁZEV POPIS CENA bez DPH
APC Back-UPS 500 VA záložní zdroj energie 500 VA s AVR (regulace výstupního napětí, line-interactive UPS) ?,– Kč  
APC Back-UPS 900 VA záložní zdroj energie 900 VA s AVR (regulace výstupního napětí, line-interactive UPS) ?,– Kč  

DO E-SHOPU

Propojovací kabely

Kabel RS232 DB09Komunikační kabely pro propojení pokladny s počítačem, váhou, snímačem čárového kódu, zákaznickým displejem, pokladní nebo kuchyňskou tiskárnou apod. zhotovíme dle požadavků.
Některé pokladny mají porty sériového komunikačního rozhraní řešeny tzv. telefonními konektory RJ (namísto standardními konektory Cannon DB09) a je pak nutné použít správnou redukci konektoru nebo rovnou celý kabel, zakončený příslušnými koncovkami.

Naši nabídku vhodných propojovacích kabelů nejdete v sekci Propojovací kabely a převodníky Přejít.

NÁZEV POPIS CENA bez DPH
Kabel RS232 DB09F link křížený kabel 2× DB09F, pokladna – PC (Quorion, Casio, Sencor), 1,8 m ?,– Kč  
Kabel RS232 DB09F-DB09M link křížený kabel DB09F-DB09M, pokladna – PC (Elcom Euro 2000), 1,8 m ?,– Kč  
Kabel RS232 DB09F-DB09M CAS kabel DB09F-DB09M, pokladna – váha CAS AP, ED, ER, 1,8 m ?,– Kč  
Kabel RS232 DB09F-DB25M printer kabel DB09F-DB25M, pokladna – tiskárna, 1,8 m ?,– Kč  
Kabel RS232 DB09M-RJ45 RS kabel redukce z RJ45 na DB09M (Quorion QMP), 0,4 m ?,– Kč  
Kabel USB A-B kabel USB 2.0, typ A-B, pokladna – PC, 1,8 m ?,– Kč  
Kabel USB A-B micro kabel USB 2.0, typ A-B micro, pokladna – PC, 1,8 m ?,– Kč  
Kabel USB A-B OTG kabel redukce USB 2.0, typ OTG micro, 0,2 m ?,– Kč  
Kabel USB A-B aktivní kabel USB 2.0, typ A-B, pokladna – PC, 10 m, zesilovač v kabelu ?,– Kč  
Kabel USB A-A aktivní kabel USB 2.0, typ A/M-A/F, pokladna – PC, 25 m, zesilovač v kabelu ?,– Kč  

DO E-SHOPU

Převodník portu USB na sériový port COM RS232

Konvertor USB-COM FTDIKonvertor USB-COM PLKe komunikaci s pokladnou a k programování pokladny se používá sériový přenos dat přes rozhraní COM RS232. Pokud tento port na počítači nemáte (většina notebooků), musíte jej získat pomocí převodníku USB – COM. Prostřednictvím tohoto adaptéru, který zasunete do portu USB počítače, vytvoříte v počítači sériový port COM. Po nainstalování ovladače převodník podporuje operační systémy Win98SE, Win2000, WinME, WinXP, WinVista, Win7 x64. Nevyžaduje speciální IRQ (nevhodné pro sériovou myš). Lze použít i pro připojení faxmodemu, mobilního telefonu apod.

NÁZEV POPIS CENA bez DPH
Konvertor USB-COM FTDI převodník USB 2.0 na COM RS232 DB09M, čip FTDI FT232BM ?,– Kč  
Konvertor USB-COM PL převodník USB 1.0 na COM RS232 DB09M, čip Prolific PL-2303, kabel 1,5 m ?,– Kč  

DO E-SHOPU

Modemy

Pokud je pokladna umístěna ve vzdálené provozovně, lze ji k počítači připojit modemem po pevné nebo mobilní telefonní lince. Tak je možné provádět nastavení a stahování dat, jako by byl počítač a pokladna vedle sebe. Používá se standardní PC externí modem, který musí splňovat tyto požadavky:

 • připojení RS232 (9600 Bd, no parity, 8 data bits, 1 stop bit)
 • podpora AT příkazů, nastavit do paměti modemu ATS0=1, ATQ1, AT&D0, AT&W0

Pokladny vybavené portem LAN lze samozřejmě připojit k internetové datové síti, obdobně jako PC, a po přidělení IP adresy provádět vzdálený přístup pomocí protokolu TCP/IP odkudkoliv – tedy jak v interní místní datové síti LAN, tak i prostřednictvím veřejné sítě WAN.

NÁZEV POPIS CENA bez DPH
Faxmodem V.92 externí faxmodem 56K V.92 RS232 pro analogové (vytáčené) telefonní linky ?,– Kč  
GSM modem externí GSM modem GPRS RS232 pro mobilní telefonní sítě ?,– Kč  

Komunikace pokladen v síti

Ethernet adaptér DS203Pokladny lze mezi sebou propojit prostřednictvím sériové linky RS232/RS485 nebo lépe prostřednictvím ethernetové sítě LAN. Obsluhu je pak možné provádět na kterékoli pokladně, jako by to byla pokladna jedna.
Ethernet adaptér DS203 pro sériový port RS232 umožňuje připojit pokladnu k již existující LAN a počítačové síti protokolem TCP/IP. Pokladny a jejich periferní zařízení lze mezi sebou propojit i bezdrátově v síti WLAN (WiFi). Tato řešení sníží náklady na vybudování pokladní sítě a jsou obzvláště výhodná pro rozsáhlé dislokace pokladen, např. v nákupních střediscích, kde by klasická komunikace po sériové lince RS232 nebo RS485 byla limitována vzdáleností mezi jednotlivými body i rychlostí přenosu dat.
Pokladny QTouch a POS Concerto již port LAN obsahují ve standardní dodávce, u pokladen řady CR 1000 a QMP CR 3000 je port LAN nabízen jako volitelný interní modul.

NÁZEV POPIS CENA bez DPH
Tibbo DS203 převodník sériové linky RS232 na 10/100 BaseT ethernet LAN ?,– Kč  
Konvertor RS232 – LAN převodník sériové linky RS232 na 10/100 BaseT ethernet LAN ?,– Kč  
Konvertor RS232 – WLAN převodník sériové linky RS232 na WLAN (WiFi) pro bezdrátový komunikační most ?,– Kč  
Konvertor LAN – WLAN převodník LAN na WLAN (WiFi) pro bezdrátový přenos dat ?,– Kč  
Izolace RS232 galvanické oddělení sériové linky RS232 ?,– Kč  
Prodloužení RS232 prodloužení sériové linky RS232 až na 1200 m s galvanickým oddělením ?,– Kč  

DO E-SHOPU

Síťová komunikace