Registrační pokladny

:: Úvod » Registrační pokladny ::
Obchodní pokladny
Obchodní pokladny nižší třídy
Pokladna do obchodu střední třídy
Restaurační pokladny
Víceúčelové pokladny QMP
Restaurační pokladny
Dotykové pokladny ECR
Dotykové pokladny QMP
Dotykové pokladny QMP
Kompaktní pokladny PC POS
Pokladny PC POS s dotykovým ovládáním
Dotyková pokladna PC POS

Lze mít otevřený pouze jeden účet a před obsloužením dalšího zákazníka je nutné účet uzavřít. Prodej zboží ve skupinách i po jednotlivých položkách.
Jsou určeny pro obchody, služby, řemesla.

Umožňují mít otevřeno několik účtů najednou a obsluhovat současně více zákazníků několika pokladníky.
Jsou určeny především pro restaurace a ubytovací zařízení.

Nejvýkonnější dotykové pokladny na bázi QMP software řady Q-Touch, Concerto a ECR POS terminály. Funkce obchodních i restauračních pokladen, dotykový displej (touch screen), provoz v síti.
Pro náročné zákazníky, reprezentaci, hotely.

Kompaktní pokladny PC POS s dotykovou obrazovkou. Otevřená platforma PC dovoluje uživateli volnost při výběru operačního systému (Windows, Linux) i aplikačního pokladního a skladového software.

Jaký je aktuální stav legislativního procesu v oblasti registračních pokladen, najdete v sekci Pokladny – legislativa Přejít.

Důležité upozornění: Pokladní certifikáty jsou vystavovány s platností 3 roky. Po vypršení platnosti certifikátu nebude systém EET přijímat datové zprávy podepsané neplatným certifikátem, nezapomeňte včas tento certifikát v pokladním systému aktualizovat.

 

Vhodná řešení a tipy na pokladní zařízení pro různé obory podnikání

  EET pro kadeřníky a provozovny služeb – sdílené pokladní zařízení pro více IČO
Pokladní řešení pro kadeřnictví

V provozovnách kadeřnictví, holičství, pedikúry, kosmetiky, apod. je obvyklé, že se během otevírací doby střídá více osob (živnostníků), každá se svým IČO. V takových provozovnách je rozumné pořídit sdílené pokladní zařízení.
Vhodným řešením bez paušálu a měsíčních poplatků může být:

  • jedna EET pokladna, která umožňuje evidovat tržby pro více samostatných subjektů IČO, např. Elcom Euro 80 nebo Conto Mobile s podporou bezhotovostních plateb přes terminál SumUp Air
  • každá osoba má ve svém vlastním zařízení (telefon, tablet s OS Android) aplikaci pro EET (např. Conto Mobile) a sdílejí společně jednu pokladní síťovou tiskárnu s portem LAN (např. Epson TM-T20III/USB+LAN nebo Citizen CT LAN)
  • kde není pevný internet, internetové připojení provozovny lze zřídit pomocí 4G LTE routeru (např. TP-Link TL-MR6400 nebo MR200) a vložit do něj SIM kartu s datovým tarifem
  EET pro řemeslníky – mobilní pokladna
Pokladní řešení pro řemeslníky

Řemeslníci by měli volit malé a snadno přenosné pokladní zařízení s tiskem účtenky. Vzhledem k tomu, že údaje o přijaté tržbě se musí odeslat do systému EET do 48 hodin, není přímo nutnost vlastnit zařízení s GSM modemem (SIM kartou), postačí konektivita LAN/WLAN a možnost připojit se k internetové síti až doma a účtenky odeslat dodatečně.
Vhodným řešením bez paušálu a měsíčních poplatků může být:

  EET pro stánkaře, zmrzlináře, pekaře, apod. – malá pokladna
Pokladní řešení pro stánkaře

Pro stánek doporučujeme přenosnou pokladnu s tlačítkovou klávesnicí pro snadnou a rychlou obsluhu nakupujících zákazníků. Výhodou bude bateriové napájení pokladny, dobře čitelný podsvícený displej a možnost dovybavení pokladny silikonovým krytem klávesnice.
Vhodným řešením bez paušálu a měsíčních poplatků může být:

  EET pro lékaře, advokáty, veterináře, soudní znalce, účetní, apod. – pokladní software do PC
Pokladní řešení pro lékaře

Ordinace lékařů a kanceláře advokátů a soudních znalců jsou jistě již vybaveny PC a internetovým připojením. Stačí pak nainstalovat pokladní aplikaci do počítače a účtenky tisknout na stávající tiskárně.
Vhodným řešením bez paušálu a měsíčních poplatků může být:

Na dalších webových stránkách se Vám pokusíme dát maximum informací, abyste se mohli rozhodnout, která pokladna bude pro Vaše podnikání nejvhodnější. Pokud zde přesto některé údaje nenaleznete, rádi Vám další informace na vyžádání poskytneme a při výběru pokladny a vhodného příslušenství poradíme.