OptiCash

:: Úvod » Registrační pokladny » Software » OptiCash ::

programování pokladny Quorion Optima z PC

Program OptiCash zdarma dodáváme ke klasické řadě pokladen QUORION OPTIMA (CR 30/700/2000/2500). Umožňuje velice snadné naprogramování pokladny od PLU, skupin, oddělení, rozložení klávesnice až po stavové hodnoty. Program obsahuje i jednoduchý skladový modul. Demo verze programu, kterou si můžete vyžádat mailem níže, je omezena pouze tím, že nelze uskutečnit přenos dat mezi pokladnou a PC. Ke správné funkci programu je nutné nejdříve nainstalovat podporu databází Borland Database Engine BDE (pokud ji už nemáte nainstalovánu spolu s jiným programem).

Ceny licencí
SW POPIS CENA bez DPH
OptiCash software pro programování pokladen QUORION CR 30/700/2000/2500, k nové pokladně zdarma 1.800,– Kč

Komunikační kabel RS232 mezi pokladnou a PC, případně převodník USB–COM, není součástí dodávky – objednávejte zvlášť.

Hlavní menu programu OptiCash
OptiCash menu

Programováni PLU a stavu skladu
OptiCash PLU

 

OptiKey

Dále je k dispozici program OptiKey pro vytváření a tisk štítků na klávesnici. Pokud jste přeprogramovali standardní rozložení  klávesnice na pokladně, program OptiKey Vám umožní velice snadno natisknout štítky již daných rozměrů a změny uložit.

OptiKey menu OptiKey text

OptiCom

Po spuštění programu OptiCom lze dávkově (pomocí parametrů) převést data z pokladny do souboru v textovém tvaru, a dále s nimi pracovat, např. ve skladovém hospodářství apod. Textový soubor obsahuje informace o PLU, skupinách včetně stavu skladu, který si pokladna sama eviduje. Data lze načíst i v opačném směru, tzn. z počítače do pokladny.
Příklad výstupu OptiComu v textovém formátu si prohlédněte zde.

Podpora MS-DOS

Většina programů pro skladovou evidenci apod. je dostupná ve verzích pro DOS. Programátorům těchto programů je možné poskytnout komunikační utility, pomocí kterých bude implementována podpora pokladen OPTIMA do skladového programu. Komunikační utility jsou v TurboPascalu pro DOS, včetně popisu protokolů.

Demoverze a pokyny k instalaci SW

Programy pracují pod OS Windows W95 a vyšším (pouze 16/32bitový OS Windows). Kromě BDE není třeba je instalovat a po rozbalení zip souboru některým z běžných archivačních programů do nově vytvořeného adresáře na disku je můžete rovnou spustit poklepáním na exe soubor. K prohlížení pdf souborů budete potřebovat volně dostupný program Adobe (Acrobat) Reader.
Po vyzkoušení lze soubory jednoduše z disku smazat.

Dokumenty a software k pokladnám, které jsou Vám k dispozici ke stažení
Název Jazyk Velikost PDF ZIP
Soubor uložíte do svého počítače kliknutím pravým tlačítkem myši na příslušný odkaz a volbou "Uložit cíl jako...", popř. "Uložit odkaz jako..." nebo "Save target as..." (podle používaného prohlížeče). Při použití levého tlačítka myši se soubor rovnou otevře v přidruženém programu.
Návod k obsluze programu OptiCash česky 124 KB PDF  
Program OptiCash demo česky 411 KB   ZIP
pro jehož funkci je třeba předinstalovat Borland Database Engine (BDE) anglicky 1496 KB   ZIP